Вертебрологія (vertebra (лат) - хребець, logos (лат) - слово, наука) - наука займається, захворюваннями хребта.

Захворювання хребта у людей були завжди. Відповідно була потреба лікування подібного роду захворювань. З давніх часів існувало мистецтво костоправів , які займалися, в тому числі і болями в області хребта. З розвитком хірургії мистецтво костоправів відійшло на другий план, але не зникло повністю.

Помилки та ускладнення після оперативного лікування захворювання хребта призвело до того, що найбільш прогресивні лікарі почали використовувати у своїй практиці мистецтво костоправів, яке сформувалося поступово в мануальну терапію - лікування болів в області хребта ручними маніпуляціями.

В даний час проблемами лікування болів хребта займаються лікарі різних спеціальностей: ортопеди-травматологи, невропатологи, мануальні терапевти , реабілітологи, масажисти . Всі вони використовують певні технології і підходи при лікуванні захворювань хребта.

З давніх часів у різних народів були люди, які мали мистецтвом лікування захворювань і травм суглобів, хребта і внутрішніх органів. Мистецтво цих цілителів передавалася з покоління в покоління. Протягом багатьох століть воно відточувалося до досконалості.

Поступово цілительство трансформувалося в два основних напрямки:

✓Лікування лікарськими рослинами - травники.

Зараз така наука називається фітотерапія. Цілителі - фітотерапевти досі успішно застосовують свої знання в лікуванні різного роду захворювань.

✓ Лікування руками - впливу на кістки, суглоби, зв'язки, м'язи.

Такі цілителі називалися костоправи, тому що вони в основному займалися лікуванням переломів кісток. Згодом мистецтво костоправів трансформувалося в масаж, а мистецтво лікування переломів, у міру розвитку хірургії, поступово зникало.

Ортопед (орто - прямо, під - стопа) - лікар, який займається дослівно «прямоходінням», точніше захворюваннями і пошкодженнями опорно-рухового апарату, тобто змінами в суглобах, кістках, зв'язках, м'язах, сухожиллях. До лікаря ортопеда потрібно звертатися тоді, коли турбують болі або порушення функцій вище перерахованих структур.

Основними симптомами захворювань опорно-рухового апарату, відчувши які, необхідно записатися на прийом до лікаря ортопеда, є:

• Біль в області ураженої ділянки або навколо нього;

• Обмеження обсягу руху, порушення функції;

• Деформація ураженої ділянки (суглоба, хребта);

• Порушення осі кінцівки (наприклад, зламана рука);

• Зміна м'яких тканин (набряки, синці, зміна кольору шкіри);

• Локальне підвищення температури (гарячі суглоби);

• Оніміння (наприклад, в руках, ногах);

• Порушення чутливості.

До певного віку ми зазвичай не помічаємо, яке задоволення мати здоровий хребет, здорові суглоби. Коли ж стає боляче і внаслідок цього незручно, некомфортно, ми змушені шукати шляхи для відновлення похитнулося здоров'я. І тільки завдяки майстерному доктору відбудеться відновлення функцій хребта, зменшення та усунення больового синдрому. Людина відчує себе як ніби заново народженим. Саме такі неймовірні відчуття відчувають пацієнти після курсу лікування у Доктора Костюка. Тому і працює медико-реабілітаційна служба Доктора під девізом: «Відчуйте себе заново народженими!»

Професіонал, відданий своїй справі, може розповідати про це нескінченно, тому що робота і становить сутність його життя. Ми вирішили поставити Доктору тільки дюжину питань - про кар'єру, успіх, про те, як піклуватися про здоров'я, щоб воно було неабиякими, тобто (вибачте за тавтологію), здоровим.