Лікування "п'яткової шпори" - один з напрямків, яким займається "Клініка здорового хребта та суглобів Доктора Костюка".

Запалення підошовної фасції на стопах супроводжується різкими болями, часом з обмеженням функції пересування.

Подошвенная фасція - потужна зв'язка, яка починається від основи пальців, проходить по всій поверхні тилу стопи і прикріплюється до п'яти.

Її функція - фіксувати всі кістки стопи, зраджує склепінчасте положення стопі, тим самим забезпечуючи амортизацію суглобів стопи при ходьбі. З віком зменшуються механічні властивості зв'язки, стопа уплощается, відповідно перевантажуються суглоби стопи, і сама зв'язка може травмуватися і запалюватися. Сама тонка місце - точка прикріплення до п'яти. Як правило больовий синдром розвивається саме там. Біль може з'являється раптово після ударного навантаження (стрибок з висоти), так і поступово після тривалої ходьби в незручній плоскому взутті і (або) тривалої ходьби по м'якому підставі (зоране поле, пісок, сніг). Біль настільки гостра, що як правило не знімається протизапальними засобами. Як при будь-якому запаленні (рана) біль через деякий час проходить, особливо якщо людина витримує постільний режим. Але може і повторяться (рецидивувати).

Якщо історія хвороби триває кілька років, то при рентгенологічному обстеженням виявляється п'ятковий остеофіт. За своєю формою він нагадує шпору. Тому в народі це захворювання називається «п'яткова шпора».

Наявність п'яткової шпори - результат вирішення ситуації: організм сприймає надрив підошовної фасції, як перелом і тому відкладає в це місце солі кальцію з метою стабілізації «перелому».

Таким чином, проблема болю в області п'яти не в шпорі п'яти. Маса людей з відсутністю болів в п'яті мають шпори п'ят.

Що робити? Профілактика будинку або лікування в "Клініці здорового хребта та суглобів Доктора Костюка"

Якщо у вас були раніше загострення болю в п'яті, то з великою часткою ймовірності це буде повторюватися. Тому необхідно зайнятися профілактикою

1. Зручне взуття. Взуття має бути не вузька і мати каблук заввишки 3-4 см. Взуття без каблука призводить до натягнення підошовної фасції і загострення болю. Взуття на високих підборах призводить до перевантаження плеснових кісток і болів в передньому відділі стопи.

2. Використовувати супінатори. При уплощении зводу стопи перевантажується подошвенная фасція і це призводить до рецидивів болю. Ортопедичні супінатори піднімають внутрішній край стопи, відновлюють біомеханіку в суглобах стопи, зменшують навантаження на точку прикріплення фасції в області п'яти.

3. Фізіотерапевтичне лікування (ФТЛ), лікувальна фізкультура (ЛФК), масаж сприяють поліпшення кровообігу в стопі і відновлення функції фасції.

ФТЛ в домашніх умовах будь-які варіанти сухого, глибокого тепла: електрогрілка, теплий мішечок з піском або сіллю, аплікатори.

ЛФК в домашніх умовах: ходьба на носках, на п'ятах, на зовнішньому краї стопи. Брати пальцями ніг дрібні предмети (олівець, гумка). Особливо ці вправи корисні для дітей.

Масаж: звичайний масаж стоп, ходьба босоніж по скошеної траві, по гальці, по мокрому піску.

Під час загострення:

1. Зменшити навантаження на стопу: користуватися тростиною, постільний або напівпостільний режим.

2. Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Дозування повинно бути достатня, протягом 7-10 днів.

3. Якщо попередні заходи ефекту не дають застосовують блокаду больовий зони стероїднимипрепаратами. Блокаду виконує лікар, який володіє технікою маніпуляції.

4. Ударно-хвильова терапія (УВТ) дозволяє різко посилити кровообіг в проблемній зоні, тим самим прискорити одужання в рази. Метод застосуємо в підгострому або хронічному періоді, коли блокада не потрібно, а НПЗЗ не дає ефекту. Виконується спеціальним приладом УВТ. Наносяться серія механічних ударів на проблемну зону. Сеанс займає 3-5 хвилин. Сеанс виконується від 2 до 1 разу на тиждень. На курс потрібно від 5 сеансів.

В "Клініці здорового хребта та суглобів" ви отримаєте кваліфіковані відповіді та допомогу з усіх проблем з вашої стопою. Будьте здорові!