Причини головного болю найрізноманітніші. Найчастіше це зміни судин голови, що супроводжуються венозним полнокровием. У такій ситуації допомагають банальні спазмолітики. Болі в голові можуть бути симптомами новоутворень головного мозку. Цим займаються нейрохірурги.

Досить часто, болі в голові є симптомами остеохондрозу шийного відділу хребта, який супроводжується спазмом м'язів шийно-комірцевої зони і м'язів шолома голови. Такі болі від спазмолітиків, як правило не проходять. Більш ефективні нестероїдні протизапальні засоби. Ще більш ефективні методи, спрямовані на розслаблення м'язів шийно-комірцевої зони: масаж, фізіотерапевтичне лікування, але найбільш ефективний метод - мануальна терапія, яка дозволять зняти блок суглобів шийного відділу хребта, тим самим ліквідувати причину болю.

Досить часто спостерігаються поєднання різних причин болю в голові. Правильно розібратися в причинах і провести адекватне лікування , може кваліфікований лікар, що володіє всіма методами діагностики і лікування.

Звертайтесь до професіоналів!

Будьте здорові.

 

Тазостегновий суглоб, (на латинській мові артикуляції коксі) - кулястий, багатовісної суглоб, утворений півмісяцевою поверхнею вертлжной западини тазової кістки і суглобової поверхнею головки стегнової кістки.

В тазостегновому суглобі здійснюються руху: згинання та розгинання, відведення і приведення, пронація (обертання всередину) і супінація (обертання назовні).

Крім того, куляста поверхню суглоба дозволяє здійснювати кругове обертання стегна.

Так само, як і в інших суглобах в тазостегновому проходять свої зміни: гиаліновий хрящ, що покриває головку стегнової кістки і кульшової западини тоншає. У порожнині суглоба накопичується надмірна кількість синовіальної рідини, поступово змінюється структура кістки стегна і вертлюжної западини, що призводить до деформації тазостегнового суглоба. Цей процес називається артроз тазостегнового суглоба або коксартроз.

Перші симптоми коксартрозу: помірні болі в області тазостегнового суглоба, по типу «втоми», часом з неясною локалізацією ( «болить десь там всередині»). Болі проходять після відпочинку. Можуть пройти на досить тривалий період, але через час поновлюються з новою силою. Згодом болю стають гостріше, обмежують пересування. Застосування протизапальних засобів дає слабкий ефект, або не дає взагалі. Якщо хворий ігнорує ситуацію, то це закінчується анкілозом (зрощення) суглоба, або ендопротезування суглоба.

Лікувати тазостегновий суглоб можливо на перших етапах захворювання, коли немає деформації кісткових структур. Лікування багато етапне, тривалий, але вчасно розпочате лікування дає позитивні результати.

Звертайтеся вчасно! Не ігноруйте самі «незначні» симптоми. Вчасно проведене лікування збереже вам суглоб і засоби!

Будьте здорові!

Особливістю ліктьового суглоба, є те, що в ньому сполучаються три кістки: плечова, ліктьова, променева. Відповідно можна виділити три суглоба. У кожному суглобі різна ступінь рухливості. Залежно від ступеня пошкодження того чи іншого суглоба клінічна картина ушкодження значно відрізняється один від одного.

Артроз ліктьового суглоба - це дегенеративно-дистрофічних захворювань, що ведуть до деформації і руйнування хрящової тканини ліктьового суглоба.

Але по частоті скарг на болі в ділянці ліктьового суглоба, стоїть на першому місці не саме захворювання ліктьового суглоба, а зміни структури точок прикріплення м'язів, зв'язок в області ліктьового суглоба - так звані епікондиліти.

Епікондиліт - гостре або хронічне запальний процес в області виростків плечової кістки. Це пов'язано з гострою або хронічною перевантаженням м'язів передпліччя. Виникає частіше у людей, яким необхідно сильно напружувати кисть:

спортсмени (тенісисти, гольфісти), люди, які працюють з відбійним молотком, перфоратором, викручують білизну і, як не дивно, програмісти.

У перебігу хвороби можна виділити кілька стадій:

  • Гостра стадія: болі постійні, посилюються при будь-якому русі кисті. Показано застосування нестероїдних протизапальних засобів, і фіксуючих пов'язок в області ліктьового суглоба.
  • Подострая стадія: болів в спокої немає, але біль посилюється при стисканні кисті в кулак. Показано застосування сухого глибокого тепла (електрогрілка), фіксуючих пов'язок в області ліктьового суглоба.
  • Хронічна стадія: болів в спокої немає, але періодично трапляються загострення і хвороба проходить всі стадії. Рекомендується обмежити навантаження, яка викликає загострення.

    Виходячи з вище перерахованого, чим раніше розпочати лікування, тим краще результат. У клініки здорового хребта та суглобів Доктора Костюка , проводиться повноцінне клініко-функціональне обстеження проблемної зони і підбирається адекватне лікування , виходячи зі стадії захворювання.

    При хронічному перебігу епіконділіта найбільш ефективним є застосування ударно-хвильової терапії. Переваги методу: неінвазивний (не порушує), без побічних дій метод лікування

    Вчасно проведене лікування сприяє повному одужанню і відновленню функції області ліктьового суглоба. Будьте здорові!

Плечолопатковий периартроз - запальні зміни в м'язах, зв'язках, капсулі плечового суглоба. Супроводжується гострими болями в області плечового суглоба і з часом призводить до контрактури (тугорухливості) суглоба. У молодих людей хвороба розвивається після травми плечового суглоба, як правило спортивної. У літніх з дегенеративними (віковими) процесами.

У перебігу хвороби можна виділити три стадії:

1. Гостра стадія: гострі болі, які не проходять в спокої. У цій стадії показано фіксація плечового суглоба, пов'язками типу Дезо. Прийом всередину нестероїдних, протизапальних засобів.

2. Подострая стадія: болі в спокої проходять, зберігаються болю при русі, особливо під час ротації в плечовому суглобі. У цій стадії рекомендовано обмеження навантаження на плечовий суглоб: опора руки на ліктьовий суглоб. Сухе глибоке тепло (електрогрілка і т.п.) на плечовий суглоб.

3. Хронічна стадія: болі практично йдуть, розвивається стійка, постійна контрактура (тугоподвижность) плечового суглоба. У цій стадії вище перераховані кошти, як правило ефекту не дають.

Виходячи з вище перерахованого, чим раніше розпочати лікування, тим краще результат. У клініки здорового хребта та суглобів Доктора Костюка, проводиться повноцінне клініко-функціональне обстеження проблемної зони і підбирається адекватне лікування , виходячи зі стадії захворювання. Лікування спини Харків в клініці Доктора Костюка, мануальна терапія в Харкові .

Вчасно проведене лікування сприяє повному одужанню і відновленню функції плечового суглоба. Будьте здорові!

Гомілковостопний суглоб - рухоме з'єднання великогомілкової, малогомілкової ітаранною кісток людини. Складний за будовою, блоковідний за формою, утворений суглобовими поверхнями обох гомілкових кісток, які охоплюють «вилкою» блок таранної кістки < / a>. До верхньої суглобової поверхні таранної кістки прилягає великогомілкова кістка, а з боків - суглобові поверхні зовнішньої і внутрішньої кісточок.

Суглоб легко травмується, частіше буває пошкодження зв'язок і капсули суглоба, але також можуть трапляться переломи щиколоток. Якщо травми суглобів не лікувати і якщо вони повторюються досить часто, то з часом розвивається деформуючий артроз гомілковостопного суглоба: «вилка» суглоба розширюється, зв'язки розтягуються. Суглоб стає «розбовтаним». Може з'являється звичний вивих гомілковостопного суглоба. Суглоб набряклий, болючий при пальпації. Ходити такій людині досить важко.

Консервативне лікування в такій ситуації дає тимчасовий ефект або не дає ніякого. Зазвичай в таких випадках ставлять питання про оперативне лікування - ендопротезування гомілковостопного суглоба.

Для того, щоб не дійти до цього слід вчасно звертатися, навіть при незначних змінах в гомілковостопному суглобі. Вчасно проведене лікування допоможе позбутися від захворювання і зберегти кошти!

Будьте здорові!

Зап'ястний суглоб

Найчастіше він буває у жінок після 45 років або тих, у кого є дисплазія (недорозвинення) колінних суглобів.

З віком інтенсивність обміну речовин зменшується. В організмі накопичуються "шлаки" - кислі продукти розпаду поживних речовин. Подібний процес в суглобах призводить до пошкодження гиалинового хряща, він стає нерівний, горбистий. З'являється хрускіт, болі в суглобах. У міру розвитку хвороби починає деформуватися суглоб, тоді артроз називається деформуючим. На пізніх стадіях хвороби, коли деформація суглоба видно неспеціалісту, артроз поступово перетворюється в артрит, тобто суглоб постійно запалений, набряклий, болю постійно сильні і в спокої, і в русі.

Артроз - захворювання, яке відноситься до групи дегенеративно-дистрофічних, тобто необоротне. Тому, чим раніше розпочати лікування, тим краще результат. У зв'язку з цим, батькам дітей, у яких є диспластичні зміни суглобів, необхідно вже зараз звернеться до ортопеда. На цьому етапі, коли запаси міцності дитячого організму великі, буває досить невеликих зусиль, щоб діти уникли сумної долі батьків або старшого покоління.

Також не пізно провести профілактичне лікування людям середнього віку. Подивіться на муки своїх батьків! 75% ймовірності того, що щось же буде і у Вас! Незважаючи на те, що артроз - захворювання необоротне, стан навіть найважчих хворих можливо полегшити. По-перше, необхідно розвантажити хворий суглоб: носити фіксуючу суглоб пов'язку або наколінник; менше ходити, але якщо ходити, то з опорою на паличку або милиці. Спати можна на боці або на спині з напівзігнутої ногою. У такому положенні м'язи розслаблюються, болю вщухають

Для зменшення болю доцільно застосовувати нестероїдні протизапальні засоби: Ортофен (Вольтарен, Диклофенак) Індометацин (Метиндол) і ін.

В підгострий період показані засоби, що поліпшують кровообіг: Меновазин, Ефкамон, Еспол, Фіналгон, Бен-Гей та ін .; аплікатори Кузнєцова та Ляпко; теплі мішечки з піском або сіллю; парафінові або озокеритові аплікації; Витафон; лікувальний масаж м'язів стегна і гомілки.

В період реконвалесценції (одужання) показано санаторно-курортне лікування, грязьові (Саки, Куяльник, Слов'янськ); радонові ванни (Хмільник) і ін.

Якщо Ви не отримали бажаного результату, то Вам знадобляться більш радикальні методи лікування. Раджу прийти на індивідуальний прийом , де Вам буде призначено відповідне Вашої проблеми лікування .

Будьте здорові!

Болі в м'язах супроводжують практично всі захворювання опорно-рухової системи. Зміни в хрящової тканини суглобів, дисків хребта супроводжуються гострими болями. Щоб зменшити болі потрібно знерухомити суглоб. Організм захищається і напружує м'язи навколо суглобів. При цьому біль в суглобах зменшується, але м'язи при цьому не відпочивають, відповідно вони втомлюються і запалюються, з'являються болі в м'язах. М'язи стають щільними і болючими на дотик. Якщо ситуація не змінюється, то м'язова тканина заміщується на рубцеву. Рубцева тканина ригидная (не еластична), вона не здатна скорочуватися. Настає фибромиалгия м'язів. Рухи в суглобах, якими керують подібні м'язи, різко обмежені і болючі.

Лікування фіброміалгій тривалий, як правило комбіноване з періодами загострення і ремісії. Повністю, як правило болю не йдуть ніколи, періодично потрібно протирецидивне лікування. Лікування більш ефективно в ранніх стадіях.

Вчасно проведене лікування дозволить Вам досягти стійкої ремісії і зберегти кошти!

Будьте здорові!

 

Кисть людини, складний Многосуставние, багатофункціональний орган, завдяки якому мавпа перетворилася в людину. Наша кисть здатна виконати масу складних рухів, які не доступні тваринам. Зниження функції кисті призводить до інвалідності, з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками.

Проблеми в кисті викликають цілий ряд різних захворювань: гнійні запалення (панарицій), ревматоїдний поліартрит, подагра, тунельні синдроми.

В нашій статті ми розглянемо найпоширенішу проблему кисті в ортопедії - синдром карпального каналу.

Синдром зап'ястного (карпального) каналу - неврологічне захворювання, що виявляється тривалої болем і онімінням пальців кисті. Причиною захворювання є здавлення серединного нерва між кістками, поперечної кистьовий зв'язкою і сухожиллями м'язів зап'ястя.

Синдром зап'ястного каналу найбільш часто зустрічається у жінок старшого віку. Це захворювання вважається професійним у працівників, що виконують монотонні сгибательно-розгинальні руху кисті (наприклад, при складанні машин). Найбільш часто зустрічається у користувачів комп'ютерів при активному і довгостроковому використання клавіатури і миші в неправильній позі кисті.

Синдром зап'ястного каналу проявляється болем , поколюванням, слабкістю згинання кисті, онімінням великого, вказівного і частково середнього пальців, зниження чутливості поверхні кисті. Посилення цих симптомів, найчастіше відбувається вночі. Така людина прокидаючись вночі від болю мне кисть або трясе нею.

До загальновизнаних методів лікування карпального тунельного синдрому відносяться фізіотерапія (див. лікування ), призначення стероїдів, носіння ортеза і хірургічне вивільнення поперечної кистьовий зв'язки.

Консервативне лікування:

В якості початку лікування часто застосовується обмеження рухів за допомогою носіння зап'ястного ортеза . Для досягнення найкращих результатів рекомендується носити ортез і вдень і вночі. Іноді призначається прийом нестероїдних протизапальних препаратів .

Якщо симптоми не поліпшуються - застосовуються лікувальні блокади з кортикостероид ами. Довгострокова ефективність блокад 60%.

Хірургічне лікування

При неефективності консервативного лікування протягом місяця показано хірургічне лікування.

Операція полягає в розтині решт поперечної зв'язки зап'ястя

для ослаблення тиску в області карпального каналу.

Симптоми захворювання наростають поступово іноді з періодами благополуччя, які з віком стають коротшими і слабкіше. Ігнорування захворювання може призвести до інвалідності.

Звертайтеся до професіоналів.

Будьте здорові!

Лікування "п'яткової шпори" - один з напрямків, яким займається "Клініка здорового хребта та суглобів Доктора Костюка".

Запалення підошовної фасції на стопах супроводжується різкими болями, часом з обмеженням функції пересування.

Подошвенная фасція - потужна зв'язка, яка починається від основи пальців, проходить по всій поверхні тилу стопи і прикріплюється до п'яти.

Її функція - фіксувати всі кістки стопи, зраджує склепінчасте положення стопі, тим самим забезпечуючи амортизацію суглобів стопи при ходьбі. З віком зменшуються механічні властивості зв'язки, стопа уплощается, відповідно перевантажуються суглоби стопи, і сама зв'язка може травмуватися і запалюватися. Сама тонка місце - точка прикріплення до п'яти. Як правило больовий синдром розвивається саме там. Біль може з'являється раптово після ударного навантаження (стрибок з висоти), так і поступово після тривалої ходьби в незручній плоскому взутті і (або) тривалої ходьби по м'якому підставі (зоране поле, пісок, сніг). Біль настільки гостра, що як правило не знімається протизапальними засобами. Як при будь-якому запаленні (рана) біль через деякий час проходить, особливо якщо людина витримує постільний режим. Але може і повторяться (рецидивувати).

Якщо історія хвороби триває кілька років, то при рентгенологічному обстеженням виявляється п'ятковий остеофіт. За своєю формою він нагадує шпору. Тому в народі це захворювання називається «п'яткова шпора».

Наявність п'яткової шпори - результат вирішення ситуації: організм сприймає надрив підошовної фасції, як перелом і тому відкладає в це місце солі кальцію з метою стабілізації «перелому».

Таким чином, проблема болю в області п'яти не в шпорі п'яти. Маса людей з відсутністю болів в п'яті мають шпори п'ят.

Що робити? Профілактика будинку або лікування в "Клініці здорового хребта та суглобів Доктора Костюка"

Якщо у вас були раніше загострення болю в п'яті, то з великою часткою ймовірності це буде повторюватися. Тому необхідно зайнятися профілактикою

1. Зручне взуття. Взуття має бути не вузька і мати каблук заввишки 3-4 см. Взуття без каблука призводить до натягнення підошовної фасції і загострення болю. Взуття на високих підборах призводить до перевантаження плеснових кісток і болів в передньому відділі стопи.

2. Використовувати супінатори. При уплощении зводу стопи перевантажується подошвенная фасція і це призводить до рецидивів болю. Ортопедичні супінатори піднімають внутрішній край стопи, відновлюють біомеханіку в суглобах стопи, зменшують навантаження на точку прикріплення фасції в області п'яти.

3. Фізіотерапевтичне лікування (ФТЛ), лікувальна фізкультура (ЛФК), масаж сприяють поліпшення кровообігу в стопі і відновлення функції фасції.

ФТЛ в домашніх умовах будь-які варіанти сухого, глибокого тепла: електрогрілка, теплий мішечок з піском або сіллю, аплікатори.

ЛФК в домашніх умовах: ходьба на носках, на п'ятах, на зовнішньому краї стопи. Брати пальцями ніг дрібні предмети (олівець, гумка). Особливо ці вправи корисні для дітей.

Масаж: звичайний масаж стоп, ходьба босоніж по скошеної траві, по гальці, по мокрому піску.

Під час загострення:

1. Зменшити навантаження на стопу: користуватися тростиною, постільний або напівпостільний режим.

2. Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Дозування повинно бути достатня, протягом 7-10 днів.

3. Якщо попередні заходи ефекту не дають застосовують блокаду больовий зони стероїднимипрепаратами. Блокаду виконує лікар, який володіє технікою маніпуляції.

4. Ударно-хвильова терапія (УВТ) дозволяє різко посилити кровообіг в проблемній зоні, тим самим прискорити одужання в рази. Метод застосуємо в підгострому або хронічному періоді, коли блокада не потрібно, а НПЗЗ не дає ефекту. Виконується спеціальним приладом УВТ. Наносяться серія механічних ударів на проблемну зону. Сеанс займає 3-5 хвилин. Сеанс виконується від 2 до 1 разу на тиждень. На курс потрібно від 5 сеансів.

В "Клініці здорового хребта та суглобів" ви отримаєте кваліфіковані відповіді та допомогу з усіх проблем з вашої стопою. Будьте здорові!

Гостра грижа міжхребцевого диска

Біль в попереку, віддає в ногу, стегно, гомілку, доходить до пальців ніг. Будь-які рухи, навіть кашель, завдають нестерпного болю. Так починається гостра грижа міжхребцевого диска поперекового відділу хребта з корінцевим синдромом (кажучи по-народному, "випав диск"). Суть в тому, що виникає запалення міжхребцевого диска (рана диска), і в процес втягується спинномозкової корінець, що знаходиться поруч.

Що робити?

По-перше, дати спокій травмованому диску.

а) Постільний режим в зручній позі дві-три тижні. Зазвичай це положення "лежачи на спині" з напівзігнутими в колінах ногами. Другий варіант - "лежачи на боці". Під талію необхідно підкласти невеликий валик або подушечку.

б) Правильно вставати і лягати: повернутися в ліжку на живіт, встати на карачки, опустити ногу на підлогу, одночасно спираючись руками на зовнішню опору (зазвичай це стілець, повернений спинкою до себе). Лягати необхідно в зворотному порядку.

в) Вставати і ходити тільки в разі потреби з опорою на паличку або милиці, намагаючись не задіяти хвору ногу.

Небажано в період загострення нахилятися, піднімати речі в нахиленому положенні, сидіти. По-друге, застосувати заходи по зменшенню ступеня запалення диска.

а) Прийом так званих нестероїдних протизапальних засобів: ортофен (вольтарен, диклофенак, Диклоран), індометацин (метиндол), піроксикам (піроксан) та інші. Звичайне дозування - по одній таблетці два-три рази на день після прийому їжі протягом двох трьох тижнів. Те ж саме ліки можна приймати у вигляді ін'єкцій (уколів) по одній ампулі один раз в день протягом 10-14 днів.

б) Приймати сечогінні препарати: триампур, гіпотіазіт, фуросемід. Звичайне дозування - одна таблетка один раз на день протягом двох тижнів. Фуросемід приймається з препаратами калію (аспаркам).

Якщо після застосування рекомендованих засобів ситуація не зміниться - рекомендую прийти до мене на прийом, де буде підібрано відповідне лікування .

З подібних позицій стають зрозумілими катастрофічні наслідки для здоров'я людини спроб деяких «цілителів» «вставити диски». Який, скажіть, яка розсудлива людина дозволить, наприклад, вправляти поріз на шкірі?

Після подібних «вправлянь» можливостей для консервативного лікування, як правило, не залишається, і хворий потрапляє на операційний стіл (з усіма наслідками, що випливають).

Таке буває, якщо людина спить в незручній позі: або на високій подушці, або на животі. Обидва ці положення можуть призвести до ущемлення капсули дугоотрасчатих суглобів шийного відділу хребта, що дуже болісно.

Що робити?

В гострий період необхідно створити спокій запалених м'язам шиї. Можливо кілька варіантів:

1. Стаціонарний. Постійне накроватним витягування за голову за допомогою спеціального пристосування (петля Гліссона). Поступово, звичайно за 3-4 дня, дугоотросчатие суглоби розтягуються, капсули звільняються, біль йде.

2. Амбулаторний. Спокій створюється спеціальним пристосуванням (комір Шанца), яке фіксує голову, перешкоджає поворотам і нахилам, розвантажуючи таким чином м'язи шиї. Лікування зазвичай більш тривалий, до 7-14 днів.

3. Одномоментний. Звільнення капсули суглоба досягається спеціальними прийомами мануального (ручного) впливу на суглоби шиї. Можливі й зазвичай прийнятні поєднання різних варіантів.

Додатково бажано створити умови для поліпшення кровообігу в запалених м'язах: зігріваючі мазі та гелі, мазі з отрутою бджіл і змії, сухе тепло, голчасті аплікатори, масаж.

Після гострого періоду доцільно зайнятися лікувальною фізкультурою.

Вправа №1 "Подивися за плече" - вправа для шийного відділу. Воно сприяє розкріпаченню м'язів і міжхребцевих суглобів шийного відділу. Початкове положення - голову повернути вправо і подивитися за плече. Лівою долонею впертися в підборіддя. Потім голову спробувати розгорнути вліво, а рукою утримувати її в початковому положенні - вдих. Порахувавши до 10 розслабити м'язи шиї і лівою рукою повернути голову трохи далі вправо - вдих.

Вправа виконувати 2-3 рази, з кожним разом повертаючи голову все далі вправо.

Потім те ж саме виконати в протилежну сторону.

Голову на спину не закидати, потилицю прямий, спина рівна, плечі опущені.

Вправа №2 "Бічні нахили голови". Початкове положення - сидячи. Ліва долоня знаходиться під сідницею. Голова розслаблена, права долоня на тімені і м'яко відхиляє голову вправо до відчуття легкого болю в м'язах. Виконання: голову спробувати випрямити (права долоня утримує голову в початковому положенні) - вдих. У режимі напруги 10 секунд. Розслабитися - видих. Під час розслаблення права долоня ще більше намагається відхилити голову. Повторити 3-4 рази. Потім те ж саме виконати на ліву сторону.

Вправа №3 "Нахили голови вперед і назад". Принцип вправ той же. При нахилі голови назад долоні, зімкнуті в кулаки, впираються в підборіддя, при нахилі вперед - з зімкнутими пальцями знаходяться на потилиці.

Попередження: зусилля при виконанні всіх вправ повинні бути суворо дозовані. Можливий підйом артеріального і внутрішньочерепного тиску.

В цій статті розглянута проблема найбільш часто зустрічається гострого блоку шийного відділу хребта. Якщо проблема носить хронічний характер, то симптоми, клініка і відповідно лікування може відрізнятися, часом дуже значно. Правильно поставити діагноз і вибрати відповідне лікування може тільки досвідчений лікар на індивідуальному прийомі. Вчасно поставлений діагноз і адекватно проведене лікування збереже Вам здоров'я і засоби.

Звертайтесь до професіоналів!

Будьте здорові!

Якщо у вас є незначне або регулярне оніміння пальців рук, є підстави вважати що відбувається здавлювання, пошкодження або запальний процес нервів. Крім того, якщо ви відчуваєте такі симптоми як неприємне поколювання, «мурашки» - це може бути ознакою парастезии. Якщо у вас:

 

• Німіє мізинець на руці - то скоріше за все затиснений нерв, розвивається шийний остеохондроз;

• Середній палець - шийні хребці комірцевої зони можуть бути пошкоджені;

• Безіменний палець - у вас є м'язове перенапруження;

• Оніміння великого або вказівного пальця - відбувається при стисненні судин і нервів в зап'ястному каналі;

• Мізинець і безіменний палець - у вас можуть діагностувати порушення функцій серцево-судинної системи.

При виявленні одного або декількох симптомів оніміння - проконсультуйтеся з лікарем, щоб підтвердити або виключити захворювання, які потребують медичного втручання.

Причини оніміння пальців

Причини оніміння пальців можуть бути медичними або немедицинскими. Одні можуть бути ознакою серйозного захворювання, інші - наслідком механічних пошкоджень.

До немедичною відносяться:

 

• Переохолодження;

• Травми рук;

• Сон в неприродній позі;

• Інтоксикація організму;

• Носіння прикрас, які передавлюють кінцівки;

• Довготривале перебування пальців в одному положенні.

У більшості випадків це відбувається само собою і вимагає лише змін у способі життя. Але якщо поколювання ставати регулярним, і ви відчуваєте оніміння в одному і тому ж місці - зверніться до лікаря для діагностики та складання плану терапії.

До медичних причин відносяться:

• Остеохондроз;

• Міжхребцева грижа;

• Тунельний синдром;

• Запалення суглобів;

• Порушення в роботі серцево-судинної системи;

• Погано циркуляція крові на тлі розвивається цукрового діабету;

• Тромбоз;

• Збій в роботі ендокринної системи.

Необхідно врахувати той факт, що робота вашого організму залежить від способу життя, який ви ведете. Наприклад шкідливі звички відбиваються на здатності організму правильно функціонувати.

діагностика захворювань

Якщо напади парастезии проявляються регулярно ви повинні обов'язково звернутися до лікаря за медичною допомогу, який проведе ряд досліджень для діагностики:

• Аналіз крові, сечі, рівня цукру в крові;

• УЗД, ЕКГ серцевого м'яза, доплерографія судин;

• МРТ кисті та ін.

Все це дозволить лікарю з точністю встановити діагноз, виявити неврологічні порушення в кінцівках і підібрати методи лікування.

Методи лікування парастезии

Для лікування парастезии використовується кілька методів і терапевтичних підходів, які підбираються в індивідуальному порядку. Деякі з них:

• Лікувальний масаж або мануальна терапія;

• Фізіотерапевтичне лікування: ударно-хвильова терапія за допомогою магніту або ультразвуку, це дозволяє нормалізувати і поліпшити кровообіг, запустити процес регенерації пошкоджених тканин;

• Лікувальна блокада використовується при тунельний синдром;

• ЛФК та ​​лікувальна гімнастика допоможе позбутися від болю, відновити чутливість.

В результаті пацієнти нашої клініки відзначають, що крім позбавлення від самого захворювання стан здоров'я в цілому покращується - зміцнюється м'язовий корсет, гнучкість, знижується маса тіла. Доведено, що грамотно підібрана фізична активність і систематичність сприятливо впливають на всі процеси в організмі.

профілактика парестезії

Профілактика парастезии допоможе не тільки уникнути розвиток хвороби, але і запобігти рецидивам після лікування. Правила, які допоможуть вам в цьому:

1. Виключити алкоголь, тютюнопаління, наркотичні препарати;

2. Збалансований раціон, правильне харчування, рекомендується виключити легкі вуглеводи - цукор, біле борошно, консерванти;

3. Дробове харчування, не допускати переїдання, контролювати масу тіла;

4. Вимірювати рівень цукру в крові і артеріальний тиск;

5. Займатися ЛФК на постійній основі;

6. Здоровий сон, не менше 8 годин на добу.

Не забувайте, що оніміння пальців рук може бути ознакою серйозних збоїв в роботі організму. Не відкладайте візит до лікаря, проходьте планові медичні огляди, щоб запобігти розвитку захворювання і усунути його наслідки.

Клініка Доктора Костюка активно займається лікуванням захворювань хребта і суглобів, одним із симптомів є оніміння пальців рук. Вчасно проведене лікування збереже вам здоров'я і засоби.