Найчастіше він буває у жінок після 45 років або тих, у кого є дисплазія (недорозвинення) колінних суглобів.

З віком інтенсивність обміну речовин зменшується. В організмі накопичуються "шлаки" - кислі продукти розпаду поживних речовин. Подібний процес в суглобах призводить до пошкодження гиалинового хряща, він стає нерівний, горбистий. З'являється хрускіт, болі в суглобах. У міру розвитку хвороби починає деформуватися суглоб, тоді артроз називається деформуючим. На пізніх стадіях хвороби, коли деформація суглоба видно неспеціалісту, артроз поступово перетворюється в артрит, тобто суглоб постійно запалений, набряклий, болю постійно сильні і в спокої, і в русі.

Артроз - захворювання, яке відноситься до групи дегенеративно-дистрофічних, тобто необоротне. Тому, чим раніше розпочати лікування, тим краще результат. У зв'язку з цим, батькам дітей, у яких є диспластичні зміни суглобів, необхідно вже зараз звернеться до ортопеда. На цьому етапі, коли запаси міцності дитячого організму великі, буває досить невеликих зусиль, щоб діти уникли сумної долі батьків або старшого покоління.

Також не пізно провести профілактичне лікування людям середнього віку. Подивіться на муки своїх батьків! 75% ймовірності того, що щось же буде і у Вас! Незважаючи на те, що артроз - захворювання необоротне, стан навіть найважчих хворих можливо полегшити. По-перше, необхідно розвантажити хворий суглоб: носити фіксуючу суглоб пов'язку або наколінник; менше ходити, але якщо ходити, то з опорою на паличку або милиці. Спати можна на боці або на спині з напівзігнутої ногою. У такому положенні м'язи розслаблюються, болю вщухають

Для зменшення болю доцільно застосовувати нестероїдні протизапальні засоби: Ортофен (Вольтарен, Диклофенак) Індометацин (Метиндол) і ін.

В підгострий період показані засоби, що поліпшують кровообіг: Меновазин, Ефкамон, Еспол, Фіналгон, Бен-Гей та ін .; аплікатори Кузнєцова та Ляпко; теплі мішечки з піском або сіллю; парафінові або озокеритові аплікації; Витафон; лікувальний масаж м'язів стегна і гомілки.

В період реконвалесценції (одужання) показано санаторно-курортне лікування, грязьові (Саки, Куяльник, Слов'янськ); радонові ванни (Хмільник) і ін.

Якщо Ви не отримали бажаного результату, то Вам знадобляться більш радикальні методи лікування. Раджу прийти на індивідуальний прийом , де Вам буде призначено відповідне Вашої проблеми лікування .

Будьте здорові!