Тазостегновий суглоб, (на латинській мові артикуляції коксі) - кулястий, багатовісної суглоб, утворений півмісяцевою поверхнею вертлжной западини тазової кістки і суглобової поверхнею головки стегнової кістки.

В тазостегновому суглобі здійснюються руху: згинання та розгинання, відведення і приведення, пронація (обертання всередину) і супінація (обертання назовні).

Крім того, куляста поверхню суглоба дозволяє здійснювати кругове обертання стегна.

Так само, як і в інших суглобах в тазостегновому проходять свої зміни: гиаліновий хрящ, що покриває головку стегнової кістки і кульшової западини тоншає. У порожнині суглоба накопичується надмірна кількість синовіальної рідини, поступово змінюється структура кістки стегна і вертлюжної западини, що призводить до деформації тазостегнового суглоба. Цей процес називається артроз тазостегнового суглоба або коксартроз.

Перші симптоми коксартрозу: помірні болі в області тазостегнового суглоба, по типу «втоми», часом з неясною локалізацією ( «болить десь там всередині»). Болі проходять після відпочинку. Можуть пройти на досить тривалий період, але через час поновлюються з новою силою. Згодом болю стають гостріше, обмежують пересування. Застосування протизапальних засобів дає слабкий ефект, або не дає взагалі. Якщо хворий ігнорує ситуацію, то це закінчується анкілозом (зрощення) суглоба, або ендопротезування суглоба.

Лікувати тазостегновий суглоб можливо на перших етапах захворювання, коли немає деформації кісткових структур. Лікування багато етапне, тривалий, але вчасно розпочате лікування дає позитивні результати.

Звертайтеся вчасно! Не ігноруйте самі «незначні» симптоми. Вчасно проведене лікування збереже вам суглоб і засоби!

Будьте здорові!