Кисть людини, складний Многосуставние, багатофункціональний орган, завдяки якому мавпа перетворилася в людину. Наша кисть здатна виконати масу складних рухів, які не доступні тваринам. Зниження функції кисті призводить до інвалідності, з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками.

Проблеми в кисті викликають цілий ряд різних захворювань: гнійні запалення (панарицій), ревматоїдний поліартрит, подагра, тунельні синдроми.

В нашій статті ми розглянемо найпоширенішу проблему кисті в ортопедії - синдром карпального каналу.

Синдром зап'ястного (карпального) каналу - неврологічне захворювання, що виявляється тривалої болем і онімінням пальців кисті. Причиною захворювання є здавлення серединного нерва між кістками, поперечної кистьовий зв'язкою і сухожиллями м'язів зап'ястя.

Синдром зап'ястного каналу найбільш часто зустрічається у жінок старшого віку. Це захворювання вважається професійним у працівників, що виконують монотонні сгибательно-розгинальні руху кисті (наприклад, при складанні машин). Найбільш часто зустрічається у користувачів комп'ютерів при активному і довгостроковому використання клавіатури і миші в неправильній позі кисті.

Синдром зап'ястного каналу проявляється болем , поколюванням, слабкістю згинання кисті, онімінням великого, вказівного і частково середнього пальців, зниження чутливості поверхні кисті. Посилення цих симптомів, найчастіше відбувається вночі. Така людина прокидаючись вночі від болю мне кисть або трясе нею.

До загальновизнаних методів лікування карпального тунельного синдрому відносяться фізіотерапія (див. лікування ), призначення стероїдів, носіння ортеза і хірургічне вивільнення поперечної кистьовий зв'язки.

Консервативне лікування:

В якості початку лікування часто застосовується обмеження рухів за допомогою носіння зап'ястного ортеза . Для досягнення найкращих результатів рекомендується носити ортез і вдень і вночі. Іноді призначається прийом нестероїдних протизапальних препаратів .

Якщо симптоми не поліпшуються - застосовуються лікувальні блокади з кортикостероид ами. Довгострокова ефективність блокад 60%.

Хірургічне лікування

При неефективності консервативного лікування протягом місяця показано хірургічне лікування.

Операція полягає в розтині решт поперечної зв'язки зап'ястя

для ослаблення тиску в області карпального каналу.

Симптоми захворювання наростають поступово іноді з періодами благополуччя, які з віком стають коротшими і слабкіше. Ігнорування захворювання може призвести до інвалідності.

Звертайтеся до професіоналів.

Будьте здорові!