Артрит або Артроз: Як розібратися в проблемі?

Багато пацієнтів, які приходять на прийом зі скаргами на болі в суглобах плутають поняття артриту і артрозу. І те й інше характеризує патологічні зміни в суглобах.

Артрит - гостре запалення суглоб, що супроводжується набряком суглоба, різкими болями, порушення функції суглоба в плоть до його повного зникнення. Артрит може бути інфекційного походження, коли в суглоб потрапляє патогенний мікроб і на нього виникає відповідна захисна реакція організму, так і асептичне запалення без інфекційного агента.

Артроз - дегенеративний процес в суглобах, який супроводжується поступовим, повільним початком із помірними часом незначними болями, поступовим зниженням функцією суглоба, який до певного часу може бути компенсований власними захисними силами організму.

Справжні артрити зустрічаються не часто, і як правило вимагають кваліфікованого, часом хірургічного лікування.

Артрози - природний процес старіння суглобів, який є у будь-якої людини, особливо старшого віку і вони можуть носити компенсований характер: тобто не доставляють людині будь-якого незручності. Але можуть так само і загострюватися, і тоді артроз переходь в стадію артриту, з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. Якщо людина ігнорує проблему, то артрит стає хронічним і часто закінчується оперативним лікуванням.

Аналізуючи історії хвороби моїх пацієнтів, я прийшов до висновку, що якби люди вчасно провели адекватне лікування артрозу, то можна було б і втекти важких інвалідизуючих операцій. Часом люди десятиліттями чекають невідомо чого. Не чекайте чудес! Звертайтесь до професіоналів!

Будьте здорові.