Ударно-хвильова терапія, скорочено УВТ (англ. Extracorporeal shockwave therapy, скорочено ESWT) - метод екстракорпорального короткочасного впливу на кісткову і сполучну тканини акустичними імпульсами значною амплітуди низької частоти (16-25 Гц в діапазоні інфразвуку), застосовуваний фізіотерапевтами і ортопедами для лікування запальних хвороб. У народі називається «розбивання солей».

Фізично метод заснований на ефекті кавітації: вивільнення закису азоту в клітинної рідини, яка призводить до реваскулізаціі (відновленню судин) в області впливу, і як наслідок поступового відновлення органу або системи органів.

УВТ застосовується для прискорення загоєння кісток і лікування кісткового некрозу, що деякі лікарі використовують в якості альтернативи хірургічного лікування не загоюються переломів. Також використовується в якості допоміжного методу для лікування великої кількості захворювань сухожиль, суглобів і м'язів, в тому числі епіконділіта, болі у обертальної манжеті плеча, хронічного тендиніту коліна, ахіллового тендинита, подошвенного фасциита, підколінного тендинита і вертельной больового синдрому.

УВТ використовується для загоєння деяких ран: цей метод терапії показав позитивні результати в короткостроковому і довгостроковому періоді у хворих на цукровий діабет, які страждають від виразки стопи. За даними досліджень, також ударні хвилі сприяють зростанню нових кровоносних судин (реваскуляризації) у осіб, які страждають стенокардією. З 2010 року УВТ почали застосовувати в урології для лікування синдрому хронічної тазової болі, абактериального простатиту, хвороби Пейроні і еректильної дисфункції.

Переваги методу ударно-хвильової терапії в тому, що він не має побічних дій і здатний відновити функцію непрацюючого органу.

Будьте здорові!